Sprzęt

Unit stomatologiczny Eurodent ISOPLUS

Unit o konstrukcji przyjaznej zarówno dla lekarza, asyty i pacjenta. Doskonała ergonomia i bezpieczeństwo pracy. Wysoka jakość produkcji przekłada się na absolutną niezawodność.

Tomograf Carestream CS 8200 3D

Tomograf CS 8200 3D to wszechstronny i kompaktowy aparat CBCT z jeszcze większym polem widzenia. To sprawdzone urządzenie typu 4-w-1, oparte na najlepszych technologiach obrazowania i oprogramowaniu firmy Carestream Dental. Rozwiązanie to zapewnia doskonałą jakość obrazu we wszystkich trybach i pozwala zaoferować więcej usług klientowi na miejscu w klinice.

CS 8200 to najbardziej innowacyjny na świecie tomograf CBCT i pantomograf.

  • – Zmienne pole obrazowania 3D (od 4×4 cm, 5×5 cm do aż 12×10 cm)
  • – Najwyższa na świecie rozdzielczość 3D 75 mikronów – tryb HDendo
  • – Zawsze idealne badania 3D w dużym rozmiarze – 12×10 cm z rozdzielczością 150 mikronów
  • – Najłatwiejszy sposób pozycjonowania face-to-face bez linii laserowych
  • – Bardzo małe rozmiary urządzenia umożliwiają montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach
  • – moduł CS ADAPT
  • – skanowanie wycisków Cad/Cam

Informacja o wpływie działaności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i środowisko​​.

Aparat RTG Endograph

ENDOGRAPH DC to najnowszy aparat o nowoczesnej stylistyce, w którym zastosowano rozwiązania techniczne, upraszczające obsługę aparatu oraz zwiększające bezpieczeństwo pacjenta i ergonomię pracy.

Aparat wyposażony jest w nowy generator z przetwarzaniem częstotliwości dający stałe napięcie o wartości 60, 65 lub 70 kV, nową lampę rtg z ogniskiem 0,4 mm (IEC) oraz w bezprzewodowy ekspozytor. Wykonuje zdjęcia pojedynczych zębów, skrzydłowo-zgryzowe i pełnego statusu wewnątrzustnego.

Informacja o wpływie działaności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i środowisko​​.

Radiowizjografia cyfrowa RVG 5200 Carestream

Specjalistyczne urządzenie gwarantujące wysoką jakość, wyjątkową wytrzymałość i prostą obsługę.

INNOWACJE:
– Wyjątkowa wytrzymałość przetestowana na 100 000 ekspozycji
– Wysoka rozdzielczość realna
– Wielka tolerancja na błędy w naświetlaniu
– Wyjątkowo przyjazne i logiczne oprogramowanie Kodak / Carestream

SYSTEM ZAWIERA:
– Całkowicie wodoodporną głowicę czujnika
– Wstrząsoodporną obudowę
– Specjalnie zaprojektowany i sprawdzony kabel, niezwylke elastyczny i wytrzymały
– Płytę z oprogramowaniem
– Pozycjonery

Mikroskop Zumax OMS2350

Mikroskop stomatologiczny OMS 2350 jest nieocenionym narzędziem pracy lekarza umożliwiającym mu bardzo dokładne, wszechstronne diagnozowanie i precyzyjne przeprowadzenie procesu leczenia schorzeń stomatologicznych.
Zastosowanie mikroskopu pozwala na właściwe oświetlenie i powiększenie pola zabiegowego. Zintegrowane współosiowe oświetlenie światłowodowe LED wytwarza emisję światła o temperaturze barwy zbliżonej do temperatury barwy światła słonecznego.
Mikroskop pozwala na uzyskanie powiększenia od 4,3 do 26,5 razy. Dobra widoczność jest podstawą prawidłowego leczenia, a silne powiększenie pola widzenia to gwarancja dokładności pracy lekarza.

Mikromotor endodontyczny VDW Gold

VDW GOLD ® RECIPROC ® to najardziej zaawansowany endomotor na rynku umożliwiający pracę z dowolnym systemem instrumentów maszynowych NiTi i jednoczesny pomiar długości roboczej. Oferuje dużą bibliotekę plików z ustawieniami wstępnymi dla wszystkich wiodących systemów przygotowania, nadaje się do przygotowania w trybie obrotowym i tłokowym. Doceniana przez ekspertów endodoncji za wszechstronność, jest również idealna dla początkujących dzięki rozbudowanym funkcjom bezpieczeństwa. Jego wysoka wydajność i wszechstronny zakres funkcjonalny czynią go jednym z najlepiej sprzedających się mikrosilników endodontycznych na rynku.

System EDDY firmy VDW do irygacji kanałów korzeniowych

Od tego, jak dokładnie zostanie oczyszczony cały system kanałów korzeniowych zależy sukces leczenia endodontycznego. Badania kliniczne wykazały, że aktywacja dźwiękowa płukanek antybakteryjnych takich, jak NaOCl i EDTA zwiększa ich wydajność i jest bardziej skuteczna niż przepłukiwanie kanałów za pomocą kaniuli irygacyjnej.

Aktywacja dźwiękowa płukanki ułatwia efektywne czyszczenie za pomocą końcówki EDDY całego systemu kanałów korzeniowych zęba. Przenoszenie energii drgań narzędzia do płynu płuczącego zwiększa penetrację roztworu do wąskich kanalików. Resztki miazgi i opiłki zębiny skutecznie usuwane są nawet ze ścian kanałów o skomplikowanej anatomii.

System irygacyjny EDDY jest bezpieczny i efektywny. Zwiększa skuteczność leczenia kanałowego.

Nóż elektrochirurgiczny (kauter) SURTRON 50D

SURTRON 50D jest wysokiej częstotliwośći urządzeniem elektrochirurgicznym monopolarnym przeznaczonym do małych zabiegów operacyjnych.

SURTRON 50D dzięki swoim możliwością, pozwala na czyste cięcie CUT i dwa rodzaje cięcia z koagulacją CUT1-CUT2 i koagulację COAG. Odczyt elektroniczny dostarczanej mocy wraz z monitorowaniem funkcji operacyjnych przez mikrokontroler gwarantuje całkowitą wiarygodność warunków pracy.

SURTRON 50D pozwala na wykonywanie wysoce profesjonalnych operacji dzięki łatwości obsługi i bezpiecznym rozwiązaniom zastosowanym w urządzeniu.

Lampa wybielająca Prevdent

Prevdent CrWR to system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. To co go odróżnia od innych produktów wybielających dostępnych na rynku to połączenie aktywnej substancji wybielającej – 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. System Prevdent CrWR przywraca ich naturalną biel! A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

Piaskarka EMS Air Flow S2

Piaskarka wolnostojąca ze skalerem (AIR-FLOW + Piezon) do usuwania kamienia i osadów z powierzchni zębów. AIR-FLOW S2 to połączenie dwóch urządzeń w jednym, które pozwala na usuwanie przebarwień i kamienia nazębnego. Jest stosowane do szeroko rozumianej profilaktyki. W terapii AIR-FLOW piasek podawany jest w płaszczu wodnym, co umożliwia precyzyjne skierowanie strumienia czyniąc zabieg delikatnym dla pacjenta. W trakcie skalingu 4 ceramiczne dyski zamontowane na tytanowym trzpieniu przenoszą drgania na końcówkę roboczą. Gwarantuje to ruch oscylacyjny w przedziale pomiędzy 27 000 a 32 000 Hz na sekundę. Urządzenie posiada 3 wewnętrzne filtry.

Autoklaw MELAG 24B+

Autoklaw Vacuklav 24B+ to sterylizator parowy, zgodne z normą europejską EN 13060. Producent szereguje ten autoklaw w grupie urządzeń do profesjonalnych zastosowań w dziedzinie sterylizacji parowej. Oprócz wysokiej wydajności i jakości wykonania autoklawów klasy PROFI firmy MELAG, również ich wygląd zewnętrzny czyni z nich optycznie wiodącą klasę.

Zgrzewarka MELAseal 100+

Zgrzewarka MELAseal 100+ jest łatwa w obsłudze, skuteczna i niezawodna. Po ok. 2 minutach czasu rozgrzewania można zgrzewać opakowania bez przerw. Szerokość zgrzewu to 10mm. Temperatura oraz czas zgrzewania są kontrolowane elektronicznie. Sygnał optyczny i akustyczny informuje w przypadku błędów. Temperaturę można regulować bezstopniowo, co dopuszcza opakowania różnych producentów. Zgrzewarka jest wyposażona w nożyk do cięźcia opakowań.